Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub… itd., jak zauważył Jerzy Stuhr. Z oceną ryzyka maszynowego jest podobnie — jest zaszczytnym obowiązkiem każdego producenta, ale żaden przepis nie określa jaką metodę należy użyć.

Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub… itd., jak zauważył Jerzy Stuhr. Z oceną ryzyka maszynowego jest podobnie — jest zaszczytnym obowiązkiem każdego producenta, ale żaden przepis nie określa jaką metodę należy użyć.
Trudno to jeszcze nazwać stałą współpracą, ale, podobnie jak rok temu, poprowadziliśmy zajęcia dla studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, czyli wykład nt. bezpieczeństwa maszynowego.
Czy wiedzą Państwo czym jest KwKWK?
Wszyscy mają numery. Bez numeru telefonu nie żyjesz, bez PESEL nie istniejesz. Bez numeru D-U-N-S® nie budzisz zaufania u niektórych klientów… Iterum już budzi. 😉
12 kwietnia rozpoczyna się, organizowana przez bmp, XIV Konferencja Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Spożywczym. Gospodarzem będzie PepsiCo, a początek i koniec należą do… ocenaryzyka.pl!
Od 28 grudnia 2021 r. Iterum biz. zostało członkiem Komitetu Technicznego nr 14 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
Zaczęło się 29 października 2018 r. …
Przepisy nakazujące przeprowadzanie oceny ryzyka, pozostawiają pełną dowolność w doborze metody tej oceny. Szukamy takiej, która będzie prosta i spójna z wymaganiami norm zharmonizowanych z dyrektywą maszynową.
miejsce publikacji: Newsletter Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, luty 2021, str. 27
autorzy: Angelika Ciecierska, Stanisław Hodur
Dynamiczny rozwój przemysłu i nowych technologii coraz częściej powoduje, że przedsiębiorcy sięgają po maszyny spoza Unii Europejskiej. Choć okoliczności i miejsce zakupu maszyn mogą być różne, to ostatecznie import wiąże się ze spełnieniem odpowiednich wymagań prawnych i technicznych przez importera i użytkownika. Niepoprawne zaplanowanie inwestycji prowadzi do nieporozumień i błędnych oczekiwań w stosunku do partnera biznesowego. Skupiając się na samej technologii produkcji, można stracić z oczu kwestie związane z bezpieczeństwem technicznym i aspektami formalnymi. Niestety, często problemy dostrzega się dopiero w momencie, kiedy maszyny trafiły już do fabryki i zostały oddane do użytku.